COP21: Відображає чоловічі пріорітети

розміщено в: події | 0

1200

Мері Робінсон, ліворуч, спеціальний посланник ООН з питань зміни клімату, говорить з Аміна Дж Мухаммеда,
міністром навколишнього середовища Нігерії.

“На міжнародних перемовинах з питань зміни клімату в Парижі дуже сильно домінують чоловіки, і тому вони відображають чоловічі пріорітети”, – говорить Мері Робінсон, спеціальний посланник ООН з питань зміни клімату.

На думку експертки гендерний дисбаланс кліматичного саміту шкодить прийняттю ефективних заходів з порятунку людей від руйнівних наслідків глобального потепління.

Мері Робінсон, колишня керівник з питань прав людини ООН  і перша жінка-президент Ірландії, повідомила  в інтерв’ю The Guardian: “Це дуже чоловічий світ [маючи на увазі СOP21]. А якщо це світ чоловіків, то і пріоритети матимемо чоловічі”.

Вона зауважила, що в складі команди міністрів, які в даний час очолюють перемовини, дуже мало жінок. “А якщо тут немає жінок, то як взагалі можна  казати, що рішення приймаються для людей?”

Вівторок (8 грудня)  був офіційно призначений “гендерним днем” у двотижневих перемовинах, що почалися у минулий понеділок.

“Ми повинні зробити перемовини більш людськими, ми маємо послати чіткий сигнал, що це для людей. Ми повинні отримати текст угоди, який буде враховувати права людини та гендерну рівність”, – каже Робінсон. “Жінки в країнах, що розвиваються є найбільш вразливими до зміни клімату.”

Про переговори, вона сказала: “Існує тенденція думати, що це не місце для жінок, і ми повинні чинити цьому опір. Я чула,  що жінки говорять, що вони тут почуваються дивно. Але жінок тут має бути більшість, щоб створити критичну масу “.

Також вона додала: “Зміна клімату загрожує  найуразливішим людям по всьому світу, і вони не є цьому причиною. Це знаходиться в центрі майбутнього для всіх жінок, для всіх людей “.

Деякі країни заперечують щодо включення питань гендерної рівності в текст угоди, це країни Близького Сходу. Великобританія, США і ЄС заявили, що вони підтримують включення таких умов.

Робінсон попередила, що зміна клімату, призведе до “серйозних порушень громадського порядку” якщо ми не почнемо діяти. Масова міграція людей, постраждалих від потепління матиме величезний вплив.

“Ми не справляємося з міграцією добре”, сказала вона, звертаючись до кризи, викликаної масовим рухом людей з Сирії, Північної Африки та в регіонах, де можливе погіршення кліматичних умов. “Ми повинні змінити наш підхід до цього питання.”

Робінсон зауважила, що кліматична угода в Парижі,не є кінцем історії. Необхідно проробити більше роботи з забезпечення регулярних звітів з зобов’язань країн по викидах, фінансування бідних країн, щоб допомогти їм скоротити викиди і впоратися з наслідками екстремальних погодних умов. “Я знаю, що ми не можемо зробити все це в Парижі.”

Вона сказала, що зміну клімату не слід розглядати відокремлено, а в комплексі з економічним розвитком найбідніших верств населення, якого вона сподівається досягнути  шляхом досягнення цілей зі сталого розвитку ООН. “З першого січня 2016 року, я сподіваюся, що ми будемо починати нову еру сталого розвитку. Але ми не зможемо цього досягнути, якщо кожна країна не поставить собі це за мету.

Як розвинені країни прагнули зібратися разом у «коаліцію амбіцій”, у тому числі деякі з найбільших розвинених країн, і деякі з найменших країн, що розвиваються, щоб укласти угоду, Робінсон сказала: “Існує більше амбіцій з  країн що розвиваються [ніж у багатих] – це сумний урок багатого світу “.

Робінсон каже, що деякі жінки були виключені з переговорів, не зумівши отримати бейдж, необхідний, щоб увійти в будівлю з високим рівнем охорони. Вона особисто спілкувалася з деякими з них, обмінюючись враженнями від переговорів.

Джерело http://www.theguardian.com/