15 ідей до святкування Європейського тижня мобільності в школі

розміщено в: Всі новини | 0

Європейський тиждень мобільності проходить щороку з 16 по 22 вересня з ціллю надихнути людей використовувати альтернативні автомобілям види транспорту та заохотити владу впроваджувати більш сталий транспорт.

Щороку понад 5 000 міст Європи долучається до святкування Тижня, аби показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Цьогорічна тема ЄТМ:Розумна і стала мобільність – інвестиція в Європу, а слоган: Розумна мобільність. Сильна економіка“.

Пропонуємо Вам 15 ідей щодо того, як можна відсвяткувати Європейський тиждень мобільності в Вашій школі:

  1. Організуйте конкурс фото, відео або малюнків на тему сталої мобільності та обговоріть з учнями переваги та недоліки кожного з видів транспорту

  2. Проведіть міський дитячий Форум з транспорту, де учасники з різних шкіл зможуть представити свої підходи до розбудови транспортної мережі та запросіть на нього представників міських служб та управлінь

  3. Оцініть дорогу кожної учениці та учня до школи – відстань від дому, яким видом транспорту вони користуються та яким чином це впливає на навколишнє середовище. Чудовою ініціативою є гра “Транспортна змія” http://www.trafficsnakegame.eu/. Суть гри полягає в тому, що кожна школа обирає для себе ціль – наскільки вона хоче зменшити викиди СО2 та збільшити відсоток використання більш сталих видів транспорту. Гра, як правило, відбувається протягом 2-х тижнів: учні відмічають на баннері-змії яким чином вони зменшили свій транспортний вплив (наприклад, прийшли до школи пішки, приїхали велосипедом або громадським транспортом замість авто).
Потім дані збирають, аналізують та обговорюють наслідки та результати!

4. Якщо у Вашому місті немає велодоріжок – подумайте та намалюйте разом з учнями де,на Вашу думку, їх доречніше було б зробити. Обговоріть,чи можна побудувати велодоріжки так, щоб більшість школярів мали змогу їздити до школи велосипедом.

5. Запропонуйте дітям взяти інтерв’ю в своїх батьків, бабусь і дідусів про те, як вони добирались до школи та поговоріть з ними про те, як змінився транспорт з тих часів та як ці зміни вплинули на наше життя.

6. Порахуйте та співставте кількість пішоходів, автомобілів, велосипедистів та автобусів\трамваїв, що проминуть повз вікна вашого класу або ворота вашої школи за певний відрізок часу. Проаналізуйте отримані результати, оцініть який з видів транспорту користується найбільшою популярністю.

7.Складіть оціночний лист мобільності – скільки видів транспорту учні використовують протягом тижня, яким користуються найбільше, скільки кілометрів кожен учень та учениця проходять щодня, скільки проїжджають на авто, а скільки на громадському транспорті і як це впливає на навколишнє середовище?

8. Проведіть Планування майбутнього

9. Зробіть з учнями Планування свого району

10. Організуйте велоквест, велоподорож чи навіть велопарад у Вашій школи

11. Влаштуйте перегони на незвичних видах транспорту, як-то самокати, сігвеї, скейти,ролики, чи навіть мішки або коробки

12.  Запропонуйте учням намалювати або сфотографувати те, що вони чули по дорозі в школу. Спробуйте відтворити ці звуки в класі. Визначте, які звуки приємні / неприємні

13. Відвідайте музей певного виду чи різних видів транспорту

14. Зробіть модель сталого способу транспортування з перероблених матеріалів. Це може бути незвичайний зелений вид транспорту (ходулі,скейтборд) або більш традиційний вид(модель велосипеда,автобус,трамвай,поїзд,кінь іт.д.)

15. Зробіть відеозвернення – заклик більше ходити пішки,користуватись громадським транспортом для збереження навколишнього середовища. Відзнятий матеріал можна представити аудиторії (батькам та вчителям) та завантажити на сайт/блог школи або відправити його нам.

Нагадуємо, що усі школи-учасниці Тижня отримають плакати-подаруночки від Світ Освіт.

Більш детальну інформацію та плани уроків можна скачати за посиланням

Брошуру з планом активностей до Європейського тижня мобільності можна скачати тут