Українські школярі створили кліматичні заклики до Конференції ООН у Парижі.

розміщено в: Всі новини | 0

Учні 3-го класу гуртка БДТ на базі Розівської ЗОШ №2 школи

 Розівська ЗОШ №2, Запорізької обл.

Понад 1000 учнів з усіх регіонів України взяли участь у Всеукраїнській соціально-екологічній акціії «Створи свій кліматичний заклик», яка була організована ГО «Світ освіт» спільно з робочою групою екологічних НУО з питань зміни клімату.
Акція була присвячена Міжнародній конференції ООН з питань зміни клімату, яка зараз проходить у Парижі. Мета конференції – підписання нової міжнародної угоди, згідно якої країни-підписанти зобов’язуються знизити викиди СO2, посилити розвиток відновлюваних джерел енергії та утримати зміну клімату в межах значно нижче 2С, або нижче 1,5 С в період з 2020 до 2050 року.
До акції учні готували відео-ролики та фото-матеріали, у яких звернулися до однолітків, батьків та політиків із закликом подбати про майбутнє покоління та зробити рішучі кроки задля зупинення зміни клімату.

DSC_2236

Тернопільська загальноосвітня школа №26

Прийняли участь в акції, як молодші так і старші школярі, зі сходу та заходу, з піночи та півдня.

Пропонуємо Вашій увазі декілька натхненних дитячих робіт, можливо вони надихнуть Вас змінити свою поведінку та зробити рішучі кроки задля збереження клімату заради майбутніх поколінь!

Кліматичний заклик вихованців Екологічного центру ПДМ міста Рівного:

Відео  учнів 4 класу гуманітарної гімназії “Гармонія” м.Київа

Кліматичний заклик НВК ЗОШ І-ІІІ ст гімназія№1 м Ананьїв Одеської області:

Кліматичний заклик Придніпровської ЗОШ I-III:

Також до кліматичної конференції організатори акції провели гру-симуляцію перемовин «COP in my city» у Хотівському НВК-гімназії Київської області. Учні 10 класу спробували себе в ролі делегатів країн-учасниць конференції та вирішували долю майбутніх поколінь. Протягом гри було проведено три раунди, за результатами яких делагати від кожної “країни” висловлювали свою позицію щодо скорочення викидів СО2 в атмосферу. З кожним раундом “країни” ставали перед собою все більш амбітні цілі. В результаті була підписна міжнародна угода.

Процес гри-симуляції також було знято на відео:

Питання зміни клімату є дуже важливим у данний час. Розрахунки вчених свідчать, що з 1993 року рівень Світового океану щороку підвищується на 3,2 міліметра (раніше вода прибувала зі швидкістю 1,2 мм в рік). Це означає, що якщо світ не вдасться до негайний дій, то до 2100 року рівень Світового океану буде на 0,5 – 2 метри вище, ніж сьогодні. У результаті чого в найближчі 70 – 80 років під воду по всьому світу підуть десятки величезних прибережних мегаполісів і цілі держави. Найбільше постраждають острівні держави та міста, такі як Мальдівські острови, Венеція, Нідерланди, Австралія, Тайланд, США та багато інших.
За оцінками експертів глобальне потепління для Україні несе загрозу підвищення мінералізації підземних вод, а отже до їх обмеженого використання,у гіршому випадку зменшення запасів питної води,нестійкого снігового покриву та як наслідок зменшення живлення річок талими водами, підвищення рівня Чорного і Азовського морів, що в свою чергу призведе до розмиву берегів і засолення грунтів Причорномор’ї, а також посухи та істотної зміни в екосистемах Дунаю, Дніпра і Дністра.
Організатори висловлюють вдячність усим, хто долучився до акції «Створи свій кліматичний заклик».

«Нажаль, діти – це ті, кому доведеться у майбутньому зіштовхнутися з наслідками глобально потепління, тому ми вважаємо, що усі, політики і дорослі мають дослухатися до них, адже саме їм та їхнім дітям жити у цьому світі. Ми дуже сподіваємось, що заклики дітей будуть почуті  і разом ми зможемо робити цей світ кращим та безпечнішим», – ділиться враженнями Ольга Лаврик, одна з організаторок акції.

Кліматичний заклик школярів Дніпродзержинська:

https://youtu.be/s3QclnbfYXU

Більше робот школярів можна побачити на нашому youtube каналі