міністерство-магіїМіністерство кліматичної магії – це унікальний проект покликаний популяризувати тему зміни клімату серед молоді та заохотити учнів старших класів на створення власних екологічних проектів.

Мета: започаткувати культуру кліматичного молодіжного лідерства серед школярів та підвищити рівень поінформованості учнівської молоді щодо проблеми зміни клімату, її наслідків та шляхів вирішення через ініціювання кампаній заснованих на принципі «рівний-рівному».

Тривалість: Березень – Травень 2017 року

Учасники: 150 учнів 7 -11 класів з 5 міст України. Калуш,  Хмельницький,  Костянтинівка , Лугни, Шостка.

Про проект: протягом березня – квітня тренери ГО “Світ Освіт” провели у школах-учасницях 3-денний тренінг з теми зміни клімату, молодіжного лідерства та проектного менеджменту за результатами яких учасники мають організувати в своєму місті акції та кампанії, присвячені популяризації зміни клімату серед мешканців а також реалізувати екологічні проекти. Усі учасники тренінгів отримують почесне звання кліматичних магів\чаклунок, чарівні бандани, ручки та блокноти з практичного чаклунства. Таким чином, у школах утворюються Міністерства кліматичної магії, які складаються з  учнів – учасників тренінгу. Кожна команда кліматичних магів має прозвітувати  про хід та результати кампанії, акції, проекту. По завершенню проекта школярі отримають комікс кліматичних пригод, світшоти з логотипом міністерства магії та набір інформаційних матеріалів для оформлення шкільного кліматичного куточка, що допоможе поінформувати усю шкільну спільноту про проблему зміни клімату та шляхи її вирішення.

Критерії відбору шкіл – З 25 шкіл учасниць проекту SPARE ENERGY HUB, в яких проходили тренінги з питань зміни клімату для вчителів були відібрані 5 найініціативніших з різних областей України, які готові були виділити 3 дні навчального часу для тренінгу з кліматичної магії.

Проблема, яку вирішує проект: В Україні спостерігається низька залученість шкільної молоді до прийняття рішень навіть на рівні школи. Учням не надають знання і навички для того,  щоб бути ефективними та потужними агентами змін.  Таким чином серед українських школярів немає молодіжних кліматичних лідерів, які б йшли в університети вже з готовністю втілювати зміни. Часто люди усвідомлюють свої можливості діяти вже в ВНЗ або працюючи на роботі. Таким чином ми втрачаємо трансформуючий потенціал молодих людей 14-18 років, які ще здебільшого знаходяться на утриманні батьків, мають вільний час і можуть впливати на свої родини та спільноти.

В той же час  проблема зміни клімату сприймається як глобальний виклик і його локальний вимір часто ігнорується. В невеличких містечках школа досі несе окрім освітніх ще й культурні функції. Саме це дає нам можливість підняти проблему зміни клімату саме в школі: комунікувати цю проблему з широкою, різноплановою аудиторією.

Проект «Міністерство кліматичної магії» відбувається у рамках міжнародного проекту  Climate Forum East II за фінансової підтримки Європейської Комісії, Австрійської Агенції з Розвитку та Австрійського Червоного Хреста, за підтримки Національного Екологічного Центру України, при партнерстві проекту SPARE.

 

Читати більше про проект: Від ідеї до дії: проект «Міністерство кліматичної магії»