Понад 14 міст України проведуть акції до Дня захисту клімату!

розміщено в: Всі новини | 0

Приєднуйтеся до Днів дій від 350.org у твоєму місті 12-20 травня!

15 травня світ відзначатиме міжнародний День захисту клімату. Цього року понад 14 міст України приєднуются до світового руху і проводять заходи для привернення уваги до зміни і збереження клімату.

Другий рік поспіль міжнародна громадська організація 350.org, що об’єднує сотні тисяч активістів, які працюють разом задля вирішення одного із найбільших викликів людства, зміни клімату – в партнерстві з Українською Кліматичною Мережею проводить кліматичні акції в рамках Днів дій. У соціальних мережах деталі про акції можна знайти за хештегом #Daysofaction2018.

Кліматологи довели, що саме людська діяльність є причиною кліматичних змін. Через спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу – в повітря потрапляють парникові гази, які провокують глобальне потепління. Гази, які утворюються в результаті роботи ТЕЦ, автомобілів, лісових та торфових пожеж, сільського господарства утримують сонячне тепло у нижніх шарах атмосфери і провокують “парниковий ефект”. Вихід із цієї ситуації є: скорочення викидів, відмова від викопного палива: вугілля, нафти та газу та перехід на відновлювальну енергію. Дні дій у містах України закликають переходити від слів до дій!

 

“Нова адаптивна кліматична реальність створює не тільки нові виклики, але й нові можливості. Кожен/а може стати частинкою змін. Кожен/а впливає на політичні рішення та справедливість їх виконання”,– вважає Світлана Романко, регіональна координаторка та кампейнерка 350.org у регіоні Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії.

“Разом ми створимо нову картину кліматично дружнього міста, у якому хвилі спеки та холоду, повені, безлад з відходами, знищення/кронування зелених насаджень, забруднення повітря та хвороби, яким немає статистики і моніторингу, повільні темпи правового, технічного та економічного переходу на енергію з альтернативних джерел стануть ганебним та подоланим минулим” – додає Світлана.

 

В рамках Днів дій  понад 16 кліматичних акцій проведуть у Києві, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Вінниці, Бердянську, Бродах, Кривому розі, Запоріжжі, Хмельницькому, Розівці (Запорізька область).

З 12 по 20 травня приєднуйся до активностей у своєму місті:

Полтава: https://www.facebook.com/events/422165498244536/

Кривий Рігhttps://www.facebook.com/events/1359220170890545/

Львів: https://www.facebook.com/events/364606190692790/

Дніпро: https://www.facebook.com/events/1712952555459511/

Івано-Франківськ: https://www.facebook.com/events/1928149494143808/
https://www.facebook.com/events/216914508905358/

“Я вірю, що спільнодія – наша унікальна сила. Сила творити системні зміни на краще. Дні Дій – можливість зробити наш рух видимим і залучити інших. З кожним роком нас стає все більше, а дії ефективнішими. Долучайтесь!” – говорить Інна Індутна координаторка 350.org зі залучення людей в регіоні Східна Європа, Кавказ та Центральна Азія.

Як зміна клімату впливає на життя людей на Херсонщині вже сьогодні – можна побачити у відео місцевих активістів тут (авторка Марина Гажур):

https://www.youtube.com/watch?v=fx6KBZHZfj4&feature=youtu.be

Для додаткових коментарів лідерок місцевих кампаній:

Світлана Романко,  кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії, svitlana@350.org, 0502738909.

Інна Індутна, координаторка по залученню людей в регіоні СЕКЦА

inna@350.org, 0631551932.

Ірина Сопільняк, координаторка Днів Дій в Україні

noospheratus@gmail.com, 0502478770.

Також звертайтесь до партнерської організації в своєму місті.

Довідка

Дні дій – низка подій, присвячених темі клімату, які об’єднають міста України в рамках міжнародної кампанії «Міста для життя». Основна ідея – донести до жителів міст необхідність взаємодіяти з владою в рамках проблеми зміни клімату, а також показати, що громадськість має вплив на те, щоб зменшити негативний вплив на довкілля і перетворити виклики зміни клімату на нові шанси!

«Міста для життя» – міжнародна кампанія, мета якої – об’єднання кліматичних активістів і ініціатив, сприяння та реалізації довгострокових кліматичних стратегій в містах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії http://cityforlife.org. В рамках днів дій до кампанії приєднаются також Бішкек (Киргизстан), Кутаїсі (Грузія) Вітебськ (Білорусь) та Санкт-Петербург (Росія). Ініціатор кампанії – міжнародна організація 350.org