Паризьку угоду підпишуть до Міжнародного Дня Землі

розміщено в: Всі новини | 0

Понад 130 країн підпишуть історичну угоду з контролю за зміною клімату на церемонії в штаб-квартирі ООН 22 квітня,  до святкування Міжнародного Дня Землі. Про це повідомив заступник прес-секретаря Організації Об’єднаних Націй Фархан Хак.

“Це, як очікується, перевищить попередній рекорд у 119 підписантів угоди про здійснення  Конвенції ООН з морського права в Монтего-Бей (на Ямайці) у 1994 році”, – сказав він.

Більш ніж 60 голів держав і урядів будуть присутні на церемонії підписання, яка буде організована в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку Генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном, що в свою чергу  демонструє високий рівень участі світових лідерів у прийнятті та виконанні Паризької угоди.

“Церемонія підписання стане першим кроком на шляху до того, щоб Угода вступила в силу якомога швидше”, – зазначив Хак.

Паризька угода вступить в силу через 30 днів після того, як, принаймні, 50 країн, які  виробляють 55%  загальносвітових викидів парникових газів, подадуть документи про ратифікацію або прийняття генеральному секретарю. Ряд країн вказали, що подадуть документи про ратифікацію відразу після підписання угоди.

«У Парижі відбулася історична подія, – сказав Пан Гі Мун в заяві. – Але це тільки початок. Ми повинні терміново прискорити наші зусилля з контролю за зміною клімату ».
Угода ставить перед країнами колективну амбітну мету – не допустити підйому глобальної температури більш ніж на 2 градуси Цельсія від доіндустріального рівня і докласти зусиль щодо обмеження потепління 1,5 градусами. Всі країни, які підписали угоду, повинні будуть представити на розгляд плани по кліматичним діями і оновлювати їх кожні 5 років.

Джерело http://www.firstpost.com/

cop21-final-draft_650x400_41449891898