Обмін досвідом в рамках проекту SPARE.

розміщено в: Всі новини | 0

З 3 по 7 липня  відбувся робочій візит представників ГО «Світ Освіт» та Міністерства освіти та науки України до Грузії. Поїздка відбулася в рамках обміну досвідом по проекту SPARE (шкільний проект з раціонального використання ресурсів та енергії), координатором якого «Світ Освіт» є в Україні. Під час візиту  Голова організації Ольга Лаврик та виконавчий директор Катерина Мірошніченко разом з заступником директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Наталією Бєсковою та головним спеціалістом відділу змісту середньої освіти, Романом Гладковським, відвідали офіс громадської організації «EcoVision», координатора проекту SPARE-Georgia, Міністерство освіти і науки Грузії, а також завітали до еко-кемпу в містечку Тцемі. Ціллю візиту був обмін досвідом та представлення партнерами кращих практик роботи зі школами по напрямку проекту.

«Я одразу зрозуміла, що знаходжуся в офісі організації, яка займається екоосвітою, – ділиться враженнями Ольга Лаврик: дитячі малюнки на тему енергозбереження, стелажі з яскравими книжками, поробки з вторинної сировини, – неймовірно надихаюча атмосфера!

В перший день ми обмінялись досвідом з «EcoVision»: розповіли про те, як ми працюємо по проекту SPARE в Україні, про наші плани в рамках SPARE ENERGY HUB. Почули про досвід роботи зі школами наших партнерів: дуже  надихнула ідея “EcoVision” щодо створення дитячого екоосвітнього телешоу та проведення екологічного табору. Шоу, яке так і називається – “EcoVision”, транслюється  щонеділі на грузинському телеканалі GDS TV. (Ви можете подивитися його за посиланням).  Дві команди з різних шкіл відповідають на питання з екологічної тематики та змагаються за путівку в екологічний табір.  Таким чином, нашим партнерам вдалося створити ефективний механізм залучення школярів до екологічної діяльності”, – розповіла Ольга.

“На другий день наші партнери організували нам зустріч в Міністерстві освіти і науки Грузії. Мене цікавило питання про те, як НУО можуть допомогти Міністерству просувати тему енергозбереження та зміни клімату, – каже Катерина Мірошніченко, виконавчий директор ГО “Світ Освіт”. Відповідь  була дуже чудова: створення більшої кількості навчальних матеріалів для різних вікових груп, тренінги для вчителів, залучення бізнесу для здійснення спільних програм та проектів, залучення учнів до практичної діяльності (екскурсії, майстер-класи).

На третій день відбулася подорож  до еко-табору «EcoVision» в містечко Тцемі, яке знаходиться поблизу Боржомі.

“Ціле літо в нас працюють дві локації табору – на морі і в горах, ми намагаємося зробити так, щоб діти, які мешкають в гірському регіоні потрапили на море і навпаки, ті, хто живе біля моря, побачили гори”, – пояснює Кеті Жванія, координаторка проекту SPARE-Georgia. Звісно, тематика табору також енергозбереження! Ми запрошуємо спеціалістів  для проведення тематичних лекцій, організовуємо екологічні  ігри та конкурси”, – каже Кеті.

“Ми навіть спробували себе в якості журі одного з таких конкурсів. Завданням дітей було створити екологічну рекламу, придумати пісеньку на цю тему, інсценувати екологічний театр.  Й досі в голові лунає “Останки, бутылки валяются везде без дела” на мотив пісні “Восточные сказки”, – ділиться враженнями Роман Гладковський з Міністерства освіти України.

Нам вдалося поспілкуватися з учасниками, а також з лідерами табору, які розповіли нам, що дітям дуже подобається такий відпочинок  з елементами навчання.Було б добре зробити таке в Україні спільно з партнерами – ГО “Світ Освіт”, – зазначила Наталія Бєскова, заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти України.

Наша поїздка була дуже насичена приємними  враженнями  та емоціями. Неймовірна краса природи в поєднанні з чудово спланованою навчальною програмою. Ми зарядилися позитивною енергією гір та надихнулися досвідом наших колег і тепер готові робити ще більше в напрямку екоосвіти в Україні.

_DSC1656

SPARE (School Project for Application of Resources and Energy) – міжнародний освітній проект про зміну клімату, енергетику та навколишнє середовищє для школярів, ініційований Норвезьким товариством охорони природи (Друзі Землі, Норвегія) в 1996 році. (Naturvernforbund, «Friends of the Earth Norway»).

Автор: Ольга Лаврик