Міжнародний день захисту клімату у київському біблохабі

розміщено в: Всі новини | 0

«Що таке зміна клімату? Чи закриваєте Ви кран, коли чистите зуби? Чи сортуєте сміття?» – це лише частина питань до учасників еко-лекції, яка відбулася 15 травня і була присвячена Всесвітньому дню захисту клімату. Інтерактивна зустріч 10- класників столичного ліцею №227 із тренерками ГО «Світ Освіт» – Катериною Мірошніченко та Ольгою Лаврик відбулася у Центральній бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва.

Разом зі своїм помічником – іграшковим жабом Аркадієм Фрогом експертки розповіли учасникам, чому питання зміни клімату важливе, який взаємозв’язок між людською діяльністю і зміною клімату, коли і навіщо підписали Паризьку угоду, як можна зменшити викиди СО2 в атмосферу і чому важливо домовлятися й докладати максимум зусиль, аби утримувати зростання середньої світової температури в межах 2˚С.  

Згадали і про дуже популярні нині – яскраві, різнокольорові, стильні паперові стаканчики, які, виявляється, насправді не є більш екологічними, ніж пластикові. І, на жаль, не підлягають переробці як паперові відходи 🙁

Усі 23 учасники тренінгу вголос поміркували про свій екологічний слід, та як найближчим часом у нього не провалитися. Наша планета – велетенський механізм із багатьма різними деталями і лише злагоджені дії зможуть забезпечити успішну роботу такого механізму. Тож, під час тренінгу Катерина і Ольга розпитали в учнів, що на їхню думку важливо робити вже зараз, аби зменшити негативний вплив на довкілля і про що варто знати кожному жителю Землі:

– не марнувати енергоресурси;

– впроваджувати альтернативні джерела енергії;

– економити воду – закручувати кран, коли чистиш зуби;

– користатися екоторбинкою;

– дотримуватися Паризької угоди, аби температура не піднялася більше ніж на 2˚С

– втілювати сучасні методи переробки сміття та не купувати речі, які непотрібні і не можна переробити;

– розповідати іншим про проблему зміни клімату і екосвідому поведінку;

– зробити екологічну тему трендом, тоді легше зменшити негативний вплив на довкілля.

Учасники були єдині в тому, що лише кожен, почавши із себе, усвідомивши своє місце в екосистемі, зможе хоча б уповільнити зміни клімату.

В особливу місію сучасної української молоді вірить і Саломе Енгібарян, модератор зустрічі у Центральній бібліотеці ім.Т.Г.Шевченка для дітей: «Дуже класно те, що відбулося в нас сьогодні, бо ми почули думку кожного учасника.

Було цікаво спостерігати і бачити бажання в очах покоління, в руках якого буде майбутнє і країни, і клімату, і захисту клімату».

Автор: Катерина Зайцева