Міжнародний день енергозбереження або як школярі зі всієї України пироги «пекли»

розміщено в: події | 0

Це неймовірно! Понад 6000 школярів зі всієї України приєдналися до святкування Міжнародного дня енергозбереження та «спекли» свій унікальний енергетичний пиріг!

Звідки з`явилася така ініціатива? Які проблеми нераціонального використання ресурсів у школах  та які шляхи їх вирішення?

Про все це – далі.

свято

Якщо, почувши про Міжнародний день енергозбереження, Ви подумали: «Як нудно…», – прямо зараз переконайтеся у протилежному!

11 листопада за ініціативою міжнародної освітньої мережі SPARE («Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» ) оголошено Днем енергозбереження. Це свято відзначається з 2008 року.

  Мета цього свята – привернути увагу влади і громади до раціонального використання ресурсів. Розказати громадськості про заходи, які дозволять зберігати енергію. А ще розвивати відновлювані джерела енергії.  За традицією, у цей день в школах проходять уроки, позакласні заходи та різноманітні акції на тему енергозбереження.

МІЖН

Цього року організатори вирішили по-особливому відсвяткувати подію та  запропонували школярам та вчителям «спекти» святковий пиріг, та не простий а енергетичний!

За «рецептом» пиріг мав розділятися на чотири частини, одна – проблеми нераціонального використання ресурсів у школі, друга – які вирішення цих проблем бачать школярі, третя – що готові робити самотужки і остання, четверта, – якої допомоги потребують.

           Приєдналися до акції від мала до велика – учні з 1-го по 11-й класи і навіть дошкільнята. Організатори отримали понад 300 яскравих фотографій: пироги були різними: об’ємними, двоярусними, і навіть їстівними!

2

Серед визначених для вирішення проблем були: майже постійно ввімкнене світло, відчинені двері в аудиторіях,  нераціональне використання води, протікання водопровідних кранів та зливних бачків, щилини у вікнах, відсутність контейнерів для роздільного збору сміття, спалювання листя , незадовільний стан даху у школі.

Учні дуже серйозно та відповідально поставилися до існуючих проблем неефективного використання ресурсів: старшокласники показували вистави на тему енергозбереження для молодших, у школах проходили виховні години, бесіди, виставки та багато інших цікавих активностей.

«Діти з таким задоволенням  готували «пиріг»  та з таким задоволенням подали його до столу, що ці моменти шкільного життя залишаться в їх пам’яті  назавжди. Сьогодні ми дивилися вчорашні фотографії й діти сміялися так, що їх голоси, як дзвіночки, розносились по всієї школі. Вони розказували, як навчали своїх батьків заощаджувати електроенергію, що треба робити, щоб зберігати тепло у будинку. Це була основна ціль заходу, яка була досягнута на відмінно», –  ділиться враженнями Зінаїда Миколаївна Пінтяк,  вчителька  Старосільської школи Одеської області.

Старосільська ЗОШ І-ІІІ 1

«Шкільний пиріг енергозбереження» – це більше, ніж акція. Це показник екологічної свідомості української молоді.

«Школярі – наше майбутнє. Саме тому радість та гордість наповнює серце. Наші діти – «за» раціональне використання ресурсів!» – ділиться думками Ольга Лаврик, член ГО «Світ освіт», організатора акції.

Усі школи-учасниці акції отримають у подарунок календар «Наші кроки до енергозбереження», в якому будуть позначені екологічні свята та зможуть долучитися до кожного з них!

«Пироги» знайдуть собі почесне місце у шкільних куточках енергозбереження або шкільних виставках та нагадуватимуть учням і вчителям про необхідність раціонального використання ресурсів.

DSC_0133

IMG_1566

SPARE та «Світ освіт» щиро дякують школярам та вчителям за прекрасний настрій, креативну роботу, ініціативність та небайдужість до проблем енергозбереження!

Бережемо енергію – бережемо планету!

Більше фото у фейсбук

Автор Наталя Бурило