Кліматичний рух мобілізується – Україна долучається!

розміщено в: Всі новини | 0

Цієї осені понад 10 000 людей на всіх континентах візьмуть участь у світовій  мобілізації під назвою “Rise for Climate” (укр.- “Дій за клімат”) та вийдуть на вулиці своїх міст та сіл, аби донести уряду чіткий меседж – 100% ВДЕ до 2050 року. Вже 8 вересня 2018 року у містах, селах, університетах і школах та релігійних установах по всьому світу відбудуться локальні акції, які привернуть увагу до зміни клімату на планеті. Мета  – донести до урядів повідомлення, що населення готове до переходу на чисту енергію (100% ВДЕ до 2050 року) та сталу економіку а також стимулювати дії зі зниження впливу на клімат. 

Релігійні, молодіжні, правозахисні та профспілкові групи публічно висловили свою підтримку акції #Дій _за_ клімат

Кліматичні експерти та науковці стверджують – наслідки зміни клімату можна бачити в кожному куточку планети і, в тому числі, в нашій країні –  від 60-х років середня температура в Україні підвищилася на 1,1 С0 . Таке різке підвищення температури в майбутньому загрожує втраті понад 70% врожаю через часті посухи (прогнози  Food and AgricultureOrganization, FAO).

Ми дуже сильно недооцінюємо негативні наслідки від глобальної зміни клімату і нам здається, що є проблеми важливіші. Але, якщо не включиться усіма континентами, усіма країнами, усіма містами, всіма громадами та сім’ями в рішення проблеми зміни клімату, то вже до середини століття на цій планеті може бути більше 200 мільйонів кліматичних біженців з південних країн, значна нестача продовольства, проблеми з питною водою і затоплення територій. Тому ми звертаємося до лідерів усіх країн вживати дієвих плани і виділяти фінансування на програми енергозбереження і поступового переходу на відновлювані “чисті” джерела енергії до 2050 року “, підкреслює регіональна координатора міжнародної кліматичної мережі CAN СЕКЦА* –  Ірина Ставчук, та виконавча директорка центру екологічних ініціатив “Екодія”.

 

В Україні планується, найбільший на сьогодні, форум для кліматичних активістів країни – Power Shift 2018: Invision the future (“Енергія Змін”). Форум буде проходити в Києві, 7-9 вересня і об’єднає 500 зареєстрованих учасників з України та закордону.  Мета форуму – показати бачення майбутнього до 2050 року без кліматичної загрози, а також шлях розвитку українського суспільства, що зменшує свій негативний вплив на клімат. За словами організаторів, до участі запрошені представники влади, великого і малого бізнесу, які успішно впроваджують “зелені” та чисті інновації, експерти по кліматичній адаптації міст. Під час форуму підніматимуться теми раціональності особистого споживання, інклюзії та включення гендерної рівності в зелені проекти та ще багато іншого.

Фото Світланы Романко.

Зміни клімату створили не тільки безліч катастрофічних проблем, але і несподіваний і різкий соціальний запит на нові рішення та конкретні  дії – особисто від себе, своєї організації, ініціативи, спільноти заявляю про те, що ми хочемо кліматичної справедливості і енергетичної демократії, ми чекаємо від влади і бізнесу кваліфікованої трансформації енергетики, яка не руйнує те, що ми любимо – наш спосіб життя, довкілля, помірний стабільний клімат, безпеку планети і економіки” – зазначила  Світлана Романко, регіональна коордінаторка і кампейнерка міжнародного кліматичного руху 350.org, що є одним з ініціаторів глобальної мобілізації в Україні та світі.

Акції розпочнуться за тиждень до світового Кліматичного Самміту (Global Climate Action Summit), який відбудеться 12-14 вересня у Сан-Франциско за ініціативи губернатора Каліфорнії Джеррі Брауна.  Участь в самміті візьмуть голови держав, мери міст та представники компаній та організацій, які  ставлять собі на меті швидку декарбонізацію економіки. Тим часом, в США станом на початок червня 264 американських міст у 50 штатах в рамках ініціативи We AreStill In оголосили про підтримку мети Паризької Угоди та заявили про незгоду з політикою та федерального уряду і президента Трампа, який минулого року оголосив про намір відкликати участь США в угоді. Після долучення до глобальної угоди Сирії та Нікарагуа, останніх із 196 країн світу, уряд Трампа залишився в міжнародній ізоляції.