Житомир до 2050 року планує перейти на 100% ВДЕ

розміщено в: Всі новини | 0

Українське місто Житомир стало першим у Східній Європі та на пострадянському просторі, яке заявило про перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

22 червня 2018 року міський голова Сергій Сухомлин та міжнародна неурядова організація 350.org підписали меморандум про співпрацю, який, зокрема, передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на ВДЕ (відновлювані джерела енергії), а також розробку першої в Україні кліматичної стратегії протягом наступного року.

«Зараз спільно з міжнародними партнерами ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об’єктів бюджетної сфери. Нами вже розроблено муніципальний енергетичний план, в процесі написання Концепції інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто», – відзначив Сергій Сухомлин.

Також, мер Житомира, за підтримки 350.org зможе публічно заявити про ціль міста на Глобальному Кліматичному Саміті (Global Climate Action Summit), який відбудеться у м.Сан-Франциско 12-14 вересня 2018 року. Там зберуться представники урядів різних країн світу, щоб ставити амбітні цілі зі збереження клімату на планеті, зокрема через перехід на «зелену» енергетику.

Фото з Facebook Юлії Мельник

«Це сенсаційне рішення про перехід на відновлювану енергію, що в національному, що в міжнародному плані. Враховуючи, що Україна – це держава, яка перебуває у стані воєнного конфлікту, залежна від імпортного вугілля, газу та ядерного палива. Нам вкрай важливо брати курс на енергобезпеку, енергонезалежність та розвивати ВДЕ. Таким чином, Житомир став на шлях кліматичного лідерства, бо це перше місто, в якому народжується місцева кліматична політика. Адже, відмова від викопного палива – головна передумова збереження клімату на планеті», – говорить кампейнерка 350.org з відновлюваних джерел енергії у регіоні СЄКЦА, Юлія Мельник (Пашковська).

Зараз ведуться нові переговори. Тому в найближчі 2 місяці про перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року зможуть заявити ще кілька українських міст.

Фото Світлани Романко з Facebook

«Перша заява українського міста про перехід на 100%ВДЕ у регіоні СЄКЦА – це потужний сигнал того, що глобальна кампанія Fossil Free https://gofossilfree.org по відмові від використання викопного палива і його субсидування та переходу на 100 % ВДЕ, набирає сили і в Україні. За даними CDP на січень 2018 року, 43 міста світу (зокрема, 25 міст у Бразилії, 5 міст Європи та 3 міста Африки) вже успішно здійснили 100% перехід на ВДЕ. Черга за Україною. 350.org як міжнародний кліматичний рух, зможе надати ще кільком містам підтримку у розробці планів по ВДЕ та кліматичних стратегій. Щодо Житомира, то 350.org буде сприяти синергії команди міської ради, бізнесу та жителів, щоб ціль 100% ВДЕ стала об’єднуючою ланкою для міста. Ми також будемо висвітлювати прогрес кліматичного лідерства українських міст на міжнародній арені, в американських та європейських ЗМІ. Досить вже новин про Україну за тегами «Крим», «Донбас» та «Чорнобиль», потрібен новий «зелений» та привабливий імідж для нашої країни», –  заявила Світлана Романко, регіональна координаторка та кампейнерка по кліматичних рішеннях350.org в регіоні СЄКЦА(Східна Європа, Кавказ і Центральна Азія).

Варто зазначити, що Україна володіє необхідним технічним потенціалом та економічними передумовами для здійснення трансформації енергетичного сектору і збільшення до 2050 року частки “зеленої” енергії в енергобалансі країни до 91%. Такі дані опубліковані в дослідженні державної організації «Інститут економіки та прогнозування» Національної академії наук України, що було здійснено за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.


350.org –  міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою привернення уваги широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2 — одного з парникових газів.