«Екологічна свідомість виховується в родині, а не деінде». Інтерв’ю з Дар’єю Настенко, співзасновницею проекту MamaWOW

розміщено в: Всі новини | 0

Цього тижня “Світ Освіт” завітала до мам, учасниць надихаючого проекту для жінок MamaWOW.

MamaWOW – це сайт-проект, метою якого є надихати молодих мам та тих, хто готується ними стати. Головна родзинка проекту – це проведення зустрічей на різні актуальні  та важливі теми. Саме на таку зустріч і запросила нас Дар’я Настенко, одна з засновниць проекту MamaWOW та  його координаторка, мама 7-місячного Богданчика.

Ми поговорили з Дар’єю про проект та про важливу роль батьків у формуванні свідомої поведінки дітей:            даринаДар’є, розкажіть будь-ласка про проект та про його цілі?

MamaWOW – це в першу чергу дружня родина однодумців, які розуміють, що щастя знаходиться в наших руках. Для молодої мами дуже необхідна підтримка в перші роки дорослішання малюка і ціль нашого проекту надихати та підтримувати мам, а також тих, хто готується ними стати. Є сайт mamawow.com.ua, де можна знайти корисні практичні матеріали, слушні поради, цікаві новини для матусь, татусів і діток.

Також в рамках проекту регулярно проводяться зустрічі, під час яких всі бажаючі можуть познайомитися із зірковими мамами, коучами, психологами, лікарями, стилістами, косметологами та іншими цікавими людьми. Зустрічі проходять в ресторанах, дитячих парках розваг, в санаторіях і ін. На всі заходи вхід вільний.

Чому вирішили обрати темою зустрічі свідоме споживання?

Ця тема є актуальною для будь-якої свідомої людини. Формування екологічної культури починається саме з малят, а не тоді, коли діти вже йдуть до школи. Багато чого залежить від батьків, адже екологічна свідомість виховується в родині, а не деінде. Цією зустріччю  ми хотіли донести до наших мам цю важливу інформацію.

Чи дізнались Ви щось нове під час зустрічі?

Так, особисто я дізналася, що питанням екологічного виховання дітей в Україні займаються, проводять уроки  в школах. До народження Богдана, я працювала вчителем інформатики в школі, тому розумію, що це також дуже важливо.

Читайте також:  “Чому я вирішила стати вчителем”. 

Що можуть робити мами вже сьогодні в напрямку свідомого споживання ресурсів?

Як казала сьогодні лекторка Катерина: об’єктивна ситуація в Україні така, що жінки є більш задіяні у вихованні дітей та у домашньому господарюванні, а отже й основними користувачками побутової техніки, яка споживає електрику: пральної машини, мультиварки, мікрохвильовки, тощо. І ці прилади майже завжди увімкнені в мережу і знаходяться в режимі «stand-by» та споживають енергію. Тож, мами мають  раціонально використовувати ресурси  і навчати цьому малюків, головним чином подаючи позитивний приклад.

Ми можемо  вимикати прилади з розетки, прати вночі і таким чином знижувати навантаження на мережу, віддавати перевагу побутовій техніці класу А+. А також економити воду. Знаєте, у багатьох країнах світу є проблеми з прісною водою, тож слід вимикати кран, під час чищення зубів, набирати воду у миску і мити там посуд, замість миття під проточною водою, завантажувати пральну машинку повністю, а не прати одну шкарпетку 🙂

А ще раціональне споживання впливає на наш гаманець, тому що економлячи ресурси ми й економимо наші кошти.

Ваші побажання Світ Освіт 🙂

Дякуємо за захід, дуже цікавий був формат – поєднання лекції і майстер-класу для дітей. Бажаю продовжувати займатись екоосвітою, адже дуже важливо пропагувати екологічну культуру серед суспільства, і зокрема серед дітей.

Фото з заходу

Катерина Мірошніченко, виконавчий директор ГО “Світ Освіт”,  провела лекцію для матусь 

А тим часом Марія Шененко, волонтерка Світ Освіт і Екоцентру провела майстер-клас для діток з виготовлення дракончиків з вторсировини.

P-S- Захід відбувся в стінах затишного ресторану аВеню

Автор: Ольга Лаврик, ГО “Світ Освіт”