Великдень в еко-стилі: корисні поради від активісток!

розміщено в: події | 0

Напередодні Великодня еко-активісти та волонтери розповіли «Світ Освіт», як вони святкуватимуть цей день та  як можна зробити це екологічно:

маша 1 Марія Шененко, 

волонтерка «Світ освіт» по роботі з дітьми, активістка Екоцентра, випускниця Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

– Як Ви святкуватимете Великдень в цьому році? 

Великдень святкуватиму в традиційному сімейному колі. Цілком ймовірно, виїдемо десь на природу, де я візьму на себе відповідальність пильнувати, аби ніхто не лишив за собою сміття :).

– Які поради можете дати нашим читачам щодо того, як можна зробити святкування екологічним? 

“Перш за все, варто зрозуміти, що кожен має дбати про середовище, в якому живе, оскільки він шкодить не лише оточенню, але й собі. Тому не смітіть, будь ласка. Ліси так довго не витримають. По-друге, ставитися відповідально до ресурсів: не купувати надлишкову кількість продуктів, які потім ви не зможете з’їсти. Якщо є чим – намагатися заміняти пластикові упаковки на більш еко-дружні – паперові або брати посуд з дому. За можливості – не влаштовувати із затишного релігійно-родинного свята п’яний дебош (тут апеляція не лише до еко-лайфстайлу, але й до загальнолюдських цінностей). І, мабуть, думати про світле й про хороше 🙂

Для гармонії”.

 

     Оксана Сидоренко,  ксюша

       еко-активістка,волонтерка «Світ Освіт”.

 “Я вирішила святкувати Великдень по-особливому в цьому році. Поїхати з друзями в село на Полтавщину й влаштувати еко-пікнік з різними вегетаріанськими стравами. Ми не будемо випікати традиційну паску, як це робили щороку, а просто приготуємо паску з тофу й ізюмом за спеціальним рецептом. Смачно й екологічно! Якщо будете десь поряд, то завітайте в гості й будьте свідомими у своєму виборі”.

 

 

женя

Євгенія Кравченко,

активістка Екоцентра

– Як Ви святкуватимете Великдень в цьому році? 

–  Святкуватиму на подвір’ї з рідними

– Які поради можете дати нашим читачам щодо того, як можна зробити святкування екологічним?

 “Продовжуйте постувати навіть на Великдень та після нього. І проведіть цей день не за гаджетами, а на свіжому повітрі з рідними. Жива розмова ліпша за сповіщення про повідомлення в фейсбуці”.

 

льона

                          Альона Савченко

                                               волонтерка “Світ освіт”

“Цього року, як і всі попередні буду йти до церкви та святити паску))

А от з новенького, то цілий день співатиму для людей із своїм фольклорним колекткивом:))

Для мене Великдень завжди був особливим днем у році! Люблю це свято та традиції, які з ним пов’язані. Наприклад: писати писанки)) тому, кожному, хто ще не пробував цієї “магії” – дуже раджу , саме час спробувати!

 

12308350_938044512950315_7920179727019923569_n

 Іра Хитрик,

еко-активістка Екоцентра.

– Як Ви святкуватимете Великдень в цьому році? 

«Святкуватиму Великдень традиційно в колі сім’ї на рідній Вінниччині.  

– Які поради можете дати нашим читачам щодо того, як можна зробити святкування екологічним? 

 – Відмовитись від запашної ковбаски й інших смаколиків з м’яса. Не певна, що ваша бабуся вас зрозуміє, але це буде хороший приклад для інших членів сім’ї і друзів. Адже виробництво м’яса (вирощення худоби та переробка продукції) є причиною 18% усіх викидів парникових газів у атмосферу (інформація з Вікіпедії). 

“Як правило, на Великдень ми йдемо на кладовище, щоб вшанувати пам’ять про померлих. Запропонуйте своїй сім’ї використовувати живі квіти (не штучні) та цукерки без поліетиленових обгорток. Пластикові елементи роздуваються вітром і забруднюють навколишнє середовище. Мало хто задумується, що “мертві”, штучні квіти залишаються в землі на мінімум сотню років. Найкращий варіант, звісно, посадити власні квіти та не купувати вирощені”.

Посадити нове дерево актуально завжди 🙂

Веселих свят!