COP21:Біл Гейтс та Марк Цукерберг створили фонд для інвестування низьковуглецевих технологій.

розміщено в: події | 0

 У день відкриття Міжародної конференції з питань зміни клімату COP21 в Парижі, Білл Гейтс і Марк Цукерберг оголосили, що вони об’єдналися з іншими приватними інвесторами, щоб допомогти світу у боротьбі зі зміною клімату, інвестуючи у відновлювальну енергетику та низьковуглицеві технології. Їхній фонд “The Breakthrough Coalition” (коаліція прориву) буде надавати фінансову підтримку компаніям, які займаються чистою енергетикою, дослідженнями та впровадженням. Головна ідея створення фонду – прискорення прогресу у розвитку чистої енергії.

bb

«Світ планує споживати на 50% більше енергії до середини 21 століття, аніж сьогодні”,- каже пан Гейтс на своєму блозі gatesnotes. Це гарна новина, особливо для найбідніших верств населення світу, тому що зараз більше 1 мільярда людей живуть без доступу до основних енергетичних послуг. Доступні та надійні енергетичні рішення можуть допомогти їм вирощувати більше їжі, сприятимуть розвитку освіти -роботі шкіл, лікарень та підприємств, холодильників вдома, а також дозволять скористатися всіма речами, які складають сучасне життя. Країни з низьким і середнім рівнем прибутку потребують енергії для розвитку своєї економіки та виведення населення з бідності. Але зростаючий попит на енергоносії у всьому світі також є великою проблемою, тому що більшість енергії ми отримуємо з вуглеводнів, використання яких призводить до збільшення рівня CO2 в атмосфері, що в свою чергу веде до зміни клімату.Тож, ми повинні перейти до джерел енергії, які є доступними і надійними, та не шкодять життю на планеті”.
Пан Гейтс також зазначив, що є певний прогрес у галузі технологій відновлювальної енеретики, сонячної та вітрової, і це може бути одним із шляхів до низковуглецевого майбутнього. Однак, враховуючи масштаб проблеми, світ потребує вивчення інших можливостей, а це означає, що також треба шукати нові підходи. Енергетичний прорив буде зроблений здебільшого приватними компаніями, але їх робота безумовно опиратиметься на фундаментальні дослідженя, які може профінансувати тільки держава.

Bill-Gates-on-climate-change--We-need-to-move-faster-than-the-energy-sector-ever-has

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Як сприяти чистим енергетичним інноваціям?

 Раніше, Гейтс визначив на своєму блозі три важливі елементи сприяння чистим енергетичним інноваціям – стимулювання, розвиток ринків і допомога бідним країнам.
Перший крок полягає в тому, щоб збільшувати фінансування досліджень на тему чистої енергетики. В даний час тільки кілька мільярдів доларів на рік витрачаються на дослідження на ранній стадії ідеї низковуглецевої та безпечної енергії, коли насправді, світ повинен витрачати у два-три рази більше. Гейтс заявив, що уряди повинні робити це для суспільного блага, і що вигоди від цього “набагато більше, ніж сума, яку треба заплатити винахіднику”. Розширена державна підтримка досліджень в галузі енергетики також призводить до збільшення приватних інвестицій. Сам Гейтс інвестував в компанії, що розробляють нові батареї та інші рішення для накопичення та зберігання енергії, а також у компанії, які займаються розвитком досягненнь в сонячній технології харчування. Уряди повинні реагувати та діяти швидко, незважаючи на те, що такі енергетичні переходи потребують первинних тимчасових витрат.
Другим важливим кроком є забезпечення розуміння того, що ціни на енергоносії мають відображати ціну їхнього впливу на екосистему. В даний час, ринок не враховує “негативних зовнішніх” витрат на охорону здоров’я та відшкодування збитків для навколишнього середовища, викликаних викидами парникових газів. Якщо ці витрати відображатимуться в ціні ресурсу, то поновлювані джерела енергії стануть більш конкурентоспроможними по відношенню до викопних джерел енергії і що, в свою чергу приверне більше інвесторів на ринок. Урядам слід підтримувати цей процес шляхом створення стимулів для розробки нових рішень і в той же час забезпечувати впевненість у існуванні ринку, так щоб енергетичні компанії могли планувати заздалегідь і приймати рішення про перехід до низько вуглецевих технологій.
Третій крок це визнати, що зміна клімату вже починає надавати руйнівний вплив на світ, і буде продовжувати, спричиняючи вплив на бідніші верстви населення. І не тільки на бідних, зміна клімату загрожує острівним державам, під водою може опинитись Венеція, Мальдіви, в Японії та США збільшиться кількість стихійних лих. В Україні зокрема збільшиться кількість посух, під затопленням опиняться західні регіони країни. Усе це негативно вплине на економіку та розвиток. Гейтс вважає, що країни, які найбільш забруднюють атмосферу повинні інвестувати у заходи з адаптації та пом’якшення наслідків змін клімату найбільше. Фонд Гейтса зараз допомагає фермерам в бідних країнах пристосуватися до більш високої температури та непередбачуваної погоди.

 The Breakthrough Coalition

The Breakthrough Coalition (коаліція прориву), так називається фонд, яким керують Біл Гейтс та Марк Цукерберг) вимагає наполегливої і невідкладної глобальної програми дій задля досягнення нульового рівня викидів СО2 шляхом розвитку енергетичних інновацій по моделі державно-приватного партнерства між урядами, науково-дослідними інститутами та інвесторами. Це буде означати для держави великі зобов’язання по фінансуванню а також уряд матиме ключову роль у дотриманні амбітної програми зі збільшення фінансування у інноваційні енергетичні рішення. Поточні рівні державного фінансування є недостатніми.

Коаліція спрямована на створення мережі приватного капіталу, що сприятимеме переходу до розвиненої енергетики майбутнього. Вона робить це, концентруючись на наданні інвестицій для компаній, що знаходяться на ранній стадії проекту (дослідження). Звісно, враховуючи ризики інвестицій фонд отримує для себе частину прибутку на пізній стадії проекту. Інвестиції надаватимуть в ряді секторів: виробництво електроенергії, її зберігання накопичення та транспортування, промисловость, сільське господарство та енергоефективність. Метою фонду є стимулювати розвиток нових технологій та інновацій, які роблять більш ефективним існуючі технології. Враховуючи, що більшість з цих нововведень прийде з державних науково-дослідних центрів, власники фонду вирішили зосередити свої інвестиції на країнах, що знаходяться у міжнародній ініціативі Mission Innovation(Місія – Інновація).

3673

Mission Innovation (Місія Інновація).

Місія-Інновація – це проект що також стартував в день відкриття #COP21. Він складається з 20 країн що погодилися інвестувати у дослідження низковуглецевої енергетики. Мета Mission Innovation – зробити чисті технології загальнодоступними. Ініціатива буде прагнути до подвоєння державного фінансування низьковуглецевих енергетичних інновацій в кожній з держав-членів.

The Breakthrough Coalition складається з:
Білл Гейтс, співзасновник корпорації Microsoft; Марк Цукерберг, співзасновник Facebook, Прісцилла Чан, Мукеш Амбані, голова та керуючий директор Reliance Industries (Індія); Джон Арнольд, голова Laura та John Arnold Foundation; Марк Бениофф, засновник, голова і головний виконавчий директор Salesforce.com; Джефф Безос, засновник і генеральний директор, Amazon; Принц Аль-Валід його високість бін Талал, голова Board of Trustees, Алуалідом філантроп із Саудівської Аравії; Річард Бренсон, засновник Virgin Group; Рей Даліо, засновник Bridgewater Associates; Аліко Dangote, засновник і головний виконавчий, Dangote Group, Нігерія; Джон Дорр, генеральний партнер, Kleiner Perkins Кофілд & Байєрс, Сполучені Штати; Рід Хоффман, засновник LinkedIn і партнер, Greylock, США; Кріс Хон, засновник Children’s Investment Fund, UK; Вінод Косло, засновник Косло Ventures, США; Джек Ма, виконавчий голова, Alibaba Group, Китай; Патріс Motsepe, засновник і виконавчий голова African Rainbow Minerals (ARM), Південна Африка; Ксавьє Ніл, засновник Іліада Група, Франція; Хассо Plattner, співзасновник і голова компанії SAP, Німеччина; Джуліан Робертсон, засновник і голова, Tiger Management, США; Ніл Шен, засновник, керуючий партнер Sequoia Capital Китай, Нат Сімонс і Лора Бакстер-Сімонс, співзасновники, Prelude Ventures, США; Масаёші Син, засновник, голова і головний виконавчий директор, SoftBank Group Corp., Японія; Джордж Сорос Soros Fund Management LLC, США; Том Steyr, бізнесмен, меценат і президент, NextGen клімату, США, Ратан Тата, почесний голова, Tata Sons, Індія; Мег Уітман, виконавчий директор Hewlett-Packard, США; Чжан Синь і Пан Shiyi Со-засновник і генеральний директор, SOHO Китай, голова SOHO Китай; Університет Каліфорнії (UCLA).
Місія- Інновація складається з:
Австралія, Бразилія, Канада, Чилі, Китай, Данія, Франція, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Японія, Мексика, Норвегія, Саудівська Аравія, Південна Корея, Швеція, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія і Сполучені Штати.

Джерело: interestingengineering.com